Magyar Topik - Hungarian Topic - Ungarisches Thema

Willkommen in der Transport Fever Community

Wir begrüßen euch in der Fan-Community zu den Spielen Transport Fever und Train Fever, den Wirtschaftssimulatoren von Urban Games. Die Community steht euch kostenlos zur Verfügung damit ihr euch über das Spiel austauschen und informieren könnt. Wir pflegen hier einen freundlichen und sachlichen Umgang untereinander und unser Team steht euch in allen Fragen gerne beiseite.

 

Die Registrierung und Nutzung ist selbstverständlich kostenlos.

 

Wir wünschen euch viel Spaß und hoffen auf rege Beteiligung.

Das Team der Transport-Fever Community


  • Welcome!


    Jó olvasni, hogy más is kísérletezik már a TpF modolással! :)
    A térképszerkesztéssel teljesen egyetértek veled, nagyon jók a lehetőségek, de van még néhány hiányosság.


    Utóbbira viszont, hol van neked a "hu" mappa a játékban? Én nem találtam. Ha ilyen egyszerű lenne, akkor össze tudnék dobni egy magyarosítást, aztán a külföldiül nem tudók is játszhatnának vele rögtön! :)

  • **Transport Fever\res\strings\hu\LC_MESSAGES\
    innen másoltam bele a két fájlt a **\Transport Fever\res\strings\en\LC_MESSAGES\ mappába (nyilván telepítési hely különböző lehet.



    Esetleg lehet még az hogy nekem "aszfaltról" van meg a játék :( mivel sem bétát nem kaptam, sem magyar nyelv nem volt benne alapból, mint anno a train feverben, így várom még jó akciós lesz és akkor megveszem.
    azt olvastam egyébként, hogy a béta ( vagy alfa) verzióban, debug módban még ki írta a koordinátákat a gyáraknak, erre ezt ki vették teljesen a teljes játékból. remélem sikerül valakinek vissza csempésznie, mert addig csak szenvedés a gyár elhelyezés (debug módban el lehet, pénzért, rögtön csőddel kezdeni a játékot nem nyerő:D


    Van valakinek tapasztalata, lassulás mikor várható? nőnek a városok x idő után? ha sok város van a térképen, beakadhat a játélk? mert sajnos én a megyébe elég sok települést raktam :D nehogy később szivás legyen még azzal is.

  • Sziasztok!


    Végre jobban bele tudtam magam ásni a játék lehetőségeibe. Ezeket majd belepakolom a Hungarian packbe, vagy külön csomag tartalma lesz.


    1. Az ipari láncokat sokkal valósághűbben meg tudom majd oldani. Lehetnek nem városba végződő szálak, és talán a darabáru is bevezetésre kerülhet. Rola terminál is szintén elképzelhető.
    2. A küldetéseket tanulmányoztam, és nem elképzelhetetlen egy magyar kampány a részemről. A forgatókönyv már megvan. 10 részes lesz. Lesz ahol a stratégián lesz hangsúly, máshol egy vonal kiépítése, végül lesz egy operatív megoldásokat igényélő feladat is.
    3. A korábbi résszel ellentétben itt már hiba nélkül működnek az átkonvertált modellek. Most már a készítők engedélyét kell elkérnem. Gyakorlatilag így már készen van a 377, 375 ,442,328,424,242,303, M44, M40, M61, M62, M63, M41, V40, V60, V43, V63, 1047, Bcmot 352, Aamot, Cbmot, Bbmot, MDmot, Bzmot, Desiro, Cavill, BVmot, BVhmot, Talent, Flirt modellek.
    4. Nem elképzelhetetlen, hogy más járművek modelljeit is sikeresen át fogom tudni konvertálni. Gondolok itt a közúti járművekre.


    Viszont február végéig kiküldetésen vagyok, és ott nincs használható laptop a mod készítéséhez.


    A sok modellkészítő miatt (s mer nem akarom az érdemeiket learatni) a játékban a jármű ismertetőjénél lesz feltüntetve a készítő neve. Nekem az a célom, hogy egy egységes csomag létrehozása, ahol összhangban vannak egymással és a valósággal a járművek. S azt is tudom, hogy ez túl nagy meló a számomra.


    Aki akar az segíthet, szívesen elfogadom. Akár a tesztelésnél, akár az adatgyűjtésnél, kész modellek gyűjtésénél.

  • Wia:
    Most így nem tudom neked megmondani, de a modellek nagy részénél nem lesz probléma a minőség, azt garantálom. A textúra már problémásabb kérdés.


    Sanya72:
    Örömmel hallom :) Igazából egy faladat van, aminél még lemaradásban vagyok. Van ez az Omsi és Euro Truck Simulator játék, s azokból kell a listámnak megfelelő közúti járműveket összegyűjteni. Azok közül is a szépeket, nem agyoncsicsázottakat. A szerzők neveit, elérhetőségeit is összegyűjtheted. Később talán ők is segítenének nekünk. Ha nem találtál hozzájuk, akkor a jellegrajzok tudnak még segíteni. Érdekel a dolog?


    Most kaparom össze a vasúti járműveket... hát sok link bedöglött... Nem lesz egyszerű.

  • jellegrajzból van két oldal is ami használható .Viszont amit szeretnél írd ide a jármű típusát és meg keresem szívesen a jelleg rajzát technikai adatait és segítek a játékba való adatok meg szerkesztésében . aztán a mi fontos be lőjük az időrendjét is a járműnek mettől meddig használták .


    Javaslatom a következő : mivel Magyarország tömegközlekedés történelmével sokat foglalkozom így,
    Elég széles a palettánk ha csak azt vesszük ,hogy nálunk volt a kontinensen az első földalattivasútja is 1896-ban


    A Ganznak és Kandó Kálmánnak köszönhetően elég széles egy vasút történelmünk van
    ehhez hozzá járul a MÁVAG-Weins Manfred , Csepel Rába teherautó gyártásunk Nem beszélve az Ikarus világsikeréről is


    A KGST nek köszönhetően pedig olyan típusok is szóba jöhetnének mint Pl. az IFA Robur Liaz ZIL
    Furgonok kis buszok :Latvia Zsuk Nysa Barkas
    A Zsiguli mint Taxi 1970-1994 ig


    Villamosaink is egyediek voltak : 1000 típus,Bukfenc Stuka-UV,Bengáli,Ganz-ICS,Hungaroplan ICS-6
    Ami pedig Európában egyedül álló volt az a Csuklós autóbusz az 50'évek végétől (FAÜ-600-ICS )
    Vagy az Óbudai Első Trolibusz 1933 ból
    Ha a Magyar DLC ezeket tartalmazza meg döbbennének még a játék készítői is

    Einmal editiert, zuletzt von sanya72 ()

  • Kétségkívül gazdag a magyar közlektöri. Példának okáért mozdonyból, motorkocsi és motorvonatból 225-ről gyűjtöttem adatot. Ebből választottam ki a ~66-ot. Teherautók esetében ez 124-ből lett 21. Mindig úgy próbáltam meg kiválasztani a járműveket, hogy legyen valami jobb bennük, mint az előzőben és legyen köztük 10 év. S az sem árt, ha a legendásak benne maradnak. Továbbá előnyben részesítettem a magyar gyártmányokat. Eredetileg lett volna Kamaz is a csomagban, de párhetes kutatás után sikerült Rábákkal pótolnom őket.


    Pl.: Közepes teherautónál van a Csepel D711 1958-tól: 112 kW, 78km/h;
    erre jönne az IFA W50 1964-ben 92 kW, 70 km/h-val.
    Majd eltelik 5 év és itt a Rába 843, 235 kW, 87 km/h-val.


    Nem azt mondom, hogy ne legyenek benne az általad felsorolt járművek, de szerintem először legyenek meg ezek lemodellezve. Így is kaptam negatív kritikákat, hogy a játék modelljeivel adtam ki a magyar csomagot.


    Ettől függetlenül nagyon örülök a hozzáértésednek a közúti részekhez, mivel nekem még a szőr is felállt a hátamon, mikor kerestem az első gyártási évüket, teljesítményüket, végsebességüket, önsúlyukat, kapacitásukat. A vonóerejükről ne is beszéljünk. Ha ezeket az adatokat szépen össze tudod gyűjteni, akkor a közúti járműszekciómat kibővítheted. Az lenne a legjobb, ha még a háború előtti dolgokat is össze tudnád szedegetni. A listából kiválasztanád a játékba szánt gépeket, amiket szeretnék én is átnézni előtte (alapvetően csak ellenőrizni), s jöhet a csomagba. Alapvetően személyautóból is jöhet pár, mivel az is hozzátartozik a korszakhoz.
    Kiinduláshoz pedig elküldeném a listámat.


    Jómagam a vasúti járműveket, illetve munkámhoz kapcsolódóan a teherszállítást ismerem a legjobban.

  • jó rajta leszek


    3 irányba indulunk el a 3 közúti jármű családnál :


    Teherautók 1908- 26 ig Csonka-MáVag
    http://magyarjarmu.hu/wp-conte…onka_postai_teherauto.jpg
    http://magyarjarmu.hu/wp-conte…07/1914_mag_teherauto.jpg
    1928-42 Mávag Mercedes N 26 licence http://magazin.joszaki.hu/wpco…ds/2014/07/m%C3%A1vag.jpg
    Magotax 1932 http://www.autoszektor.hu/sites/default/files/u1640/06_0.jpg
    Rába kis teher autó 1928 Magyar: Rába kisteherautó Gyártó cég: Rába Magyar Vaggon és Gépgyár R.T. Győr Gyártási év: 1936 Motor: 3500 ccm benzin Teljesítmény:55 LE Össztömeg: 4000 kg Végsebesség: 75 km/h Sorozat: 350
    https://upload.wikimedia.org/w…1ba_kisteheraut%C3%B3.jpg
    Rába Botond 1939 1947 ig [Blockierte Grafik: http://kep.index.hu/1/0/400/4008/40085/4008522_aa62541b7471e88ecb73b86f8085f02a_wm.jpg]
    1950 -65 ig Csepel d 350 + tréleres
    1958.1970 Csepel d 710 + tréleres
    1969- 1982 ig Rába - MAN + tréleres

    Einmal editiert, zuletzt von sanya72 ()

  • Hello Srácok!


    Nem tudom mennyire vagytok már benne az új Transport Fever-ben de gondoltam hogy a 81.717-es Metrót be szeretném modellezni. De nem nagyon értek hozzá :( Ha esetleg tudnátok a modellezésben és beprogramozásban segíteni, vagy esetleg felkeltette az érdeklődéseteket és megcsinálnátok azt nagyon megköszönném :D


    Balázs

  • Szia!
    Először is üdv a fórumon!


    Elsőként azt kérdezném, hogy tudsz-e németül vagy angolul.
    Ha igen, akkor itt a fórumon rengeteg információt találsz a modolással kapcsolatban, és hogy hogy csinálhatsz egy igazi mod-kívánságot.
    Ha nem, akkor elég nehéz dolgod lesz, magyarul nincs sok segítség a modoláshoz, viszont ahhoz túlságosan kiterjedt és bonyolult téma, hogy itt most csak úgy leírjam neked az elejétől a végéig.
    Azt ajánlom, hogy kezd kisebb dolgokkal, pl Assetekkel (szabadon elhelyezhető objektumok), aztán tehervagon, esetleg teherautó vagy busz, ezek egyszerűbb járművek, aztán jöhetnek a komplexebb modellek. Így fokozatosan tudod megtanulni a lépéseket.


    Sok sikert és még sokkal több türelmet kívánok ezekhez, ha belefogsz, remélem sikerül! :)

  • sziasztok a youtubon van sok magyar nyelvű segítség
    aki nek pedig kell jelleg rajz szóljon azonnal elő kotrom
    ami most jelen pillanatban hiány a transport-train F be az a teherautóink és autó buszaink villamosaink.

  • Elkezdtem kipróbálni magam: 1857-es favázas nyitott kocsi. A kerekek még gyáriak, mert a sajátomat nem akarta normálisan átkonvertálni.


    [Blockierte Grafik: http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/111860808948893812/7290D339838890DA07C3A87056F4F9B50EDEF173/]


    Az M63 (VMW-től) átkonvertálása is sikeresebb, mint a TF-ben volt, de a teteje itt is ronda... Ideinglenesen megteszi.


    [Blockierte Grafik: http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/111860808948893565/306FBE4C61C2A189222A7024728C89355B6A61C3/]


    Ami viszont kezd nagyon bosszantani. Nem hajlandó minden egyes alkatrészt megjeleníteni. A teherkocsim is 4 msh-ból + a rakományból áll, és rendre kihagyott belőle részeket. De olyan kretén módon, hogy a különböző lodoknál is más volt, amit éppen kihagyott. Agyrém. Az M63-asnál meg a kerekeket nem hajlandó megjeleníteni. Pedig a TFMV-ben tökéletesen látszódik minden. Ha pedig véletlenül megjelenik a kerék, akkor még mindig imádkozhatok azért, hogy pörögjön is...


    [Blockierte Grafik: http://images.akamai.steamusercontent.com/ugc/111860808948894111/4B1D9B102825E3D63E4143B3A5DFC369286A1839/]

  • Nagyjából kész van a pályám, játszható, 1950-es évekig el vittem.
    De szembesültem pár bosszantó hibával. Ezeket javítottam, de nem sok kedvem van elölről kezdeni az egészet, csak ha nem lenne tökéletes.


    2 gondom is van vele (esetleg 3)
    1. Nem lehet a városok "kinézetét" módosítani.
    Ez a trükk van jelenleg a városok módosítására. Eléggé költséges megoldás, addig rombolni egy várost, hogy aztán az az én kedvem szerint épüljön....
    Mennyire egyszerűbb lenne, ha a készítők bele raknának egy pálya szerkesztőt, amibe olyan "útfajtát" lehetne el helyezni, amelyek mentén épülnének az épületek. Esetleg behatárolni egy területet, hogy azon a határon belül legyenek házak, aztán nekem csak az úthálózatot kéne megrajzolni. Így egy pici hasonlóságot mutatna a reálishoz.


    2. Valamiért a pálya egyik végén nagyon szépen néz ki a folyó, tavak, és annak rakpartja, addig a másik oldalon hatalmas szakadékokba torkolódik az egész, amin hidat vagy bármit építeni kínszenvedés. Pedig a magasságtérkép szerint nincs sok különbség. Aztán lehet hogy mégis van, de nem igazán tudom, hogyan lehetne azt megoldani, hogy ne legyen a pályámnak "lejtése", és egy síkban lennének ezek a sík területek.


    +1: Mikor generálja a pályát, össze köti az ipari létesítményeket, meg a városokat a játék, ahogy észreverrem, mindenhol a legrövidebb útlehetőséget számoíja ki. Elég sok esetben ez is eltér a valóságtól. Ezzel még nagoyn nemis lenne gond, hisz az egész földutakból áll (lergalább is az 1850-es években), de aztán később hiába építek rendes aszfaltos országutat a rendes helyére, ha törlöm a régit, egyből jön a figyelmeztetés, hogy nincs összekötve a település. Lol.


    Pár helyen írják ezt külföldi fórumokon (itt is, és Steamen), hát bízok benne hogy előbb utobb lesz egy normális pálya szerkesztő a játékhoz, ahol a le generált pályát lehet még csinosítgatni.

  • akyyy én pontosan ezért játszom valós magasságtérképeken, valós településekkel. Javaslom ezt a módszert, mert ha ez nem lenne, én már ráuntam volna a játékra, ugyanis én szeretek valós környezetben játszani, reprodukálni a dolgokat. A generált térképek meg eszméletlen unalmasak szerintem, ráadásul szerkeszteni sem lehet, nem úgy, mint az egyedileg készített térképeket. A városokkal nekem is bajom van, szerintem túl gyorsan nőnek, 2016-ra már ott tartottam, hogy a valóságban kis falvak már Manhattan-i felhőkarcolókkal vannak tele. Ezt is lehetne szerintem fejleszteni, hogy a városokat testre lehessen szabni, meg lehessen akadályozni, hogy önállóan építsen utat, mint OTTD-ben pl. Én ugyanis jobban szeretnék látni valósághű kistelepüléseket meg egy metropoliszt ugyanazon a térképen, mintsem mindegyik New York kinézetű legyen.


    Én is várok egy nagyobb patch-et amiben javítanak a dolgokon, mert a Train Feverhez képest ugyan sokat fejlődött a dolog, de még mindig kínszenvedés egy aluljárót/felüljárót beileszteni egy szűk helyre, mint a valóságban pl. Fejleszthetnék az úthálózat szimulációját is (pl. autópályák), meg még rengeteg dolog várat magára, pl. íves megállók, földalatti állomások, cut and cover alagutak, nem a kínszenvedés, hogy elássam a vasutat, függőleges támfalú alagutak/töltések, nem folyton ez a töltés, ami állandóan collision-t ír ki... Szóval van még mit tenni, hogy élvezhető és a valóságot közelítőleg lemodellező dolgokat tudjak alkotni egy valós magasságtérképen, vagyis több testreszabhatóságot várok tőle a jövőben...

BlueBrixx