Magyar Topik - Hungarian Topic - Ungarisches Thema

Willkommen in der Transport Fever Community

Wir begrüßen euch in der Fan-Community zu den Spielen Transport Fever und Train Fever, den Wirtschaftssimulatoren von Urban Games. Die Community steht euch kostenlos zur Verfügung damit ihr euch über das Spiel austauschen und informieren könnt. Wir pflegen hier einen freundlichen und sachlichen Umgang untereinander und unser Team steht euch in allen Fragen gerne beiseite.

 

Die Registrierung und Nutzung ist selbstverständlich kostenlos.

 

Wir wünschen euch viel Spaß und hoffen auf rege Beteiligung.

Das Team der Transport-Fever Community


  • Merk mod converter, keress ra google-ban, vagy esetleg mod manager is talan megtalalja. Ha nem, akkor csak toltsd le a fajlt, es ugyanugy telepitsd, ahogy a tobbi modot. Azutan mar a train fever modokat szinten csak bele kell dobalni a 'mods' mappaba. Ha valamelyik Magyar mod nem menne, vagy railjet kell, amiken picit modositottam, hogy menjenek, akkor a repaintekert cserebe meg tudom osztani valahogy :D

  • Nos, köszi a megosztást.
    Melyik mod nem sikerült? Ezzel próbáltad? :
    TF Mod Konvertierung / TF Mod Converter


    Nekem sem mindegyik ment, de ahogy elnéztem, én már beraktam a festéseket, amit te csináltál. Egy másik facebook oldalon találtam rájuk anno. Egyet kivéve, a desiro-t. Azt be is tölti a játék (most próbáltam, köszi a linket) de valami baja van, mert ahogy gyorsul/lassul, elkezd folyamatosan villogni (eltűnik, majd újra megjelenik a részegység külön). Nem tudjátok mitől lehet?
    Egyébként ha valamelyik nem megy, mint pl. a halberstadti festés (MÁV/GYSEV), azt meg tudom osztani itt, mert ki kellett javítani egy hivatkozási linket a txt fájlban, meg sok egyéb apró hiba volt még itt. Illetve van a FLIRT, amit nem tudtam belerakni, de találtam egy újabb NS FLIRT modellt (holland festés), majd a MÁV festésedet átraktam rá némi módosítással (tükrözés, DDS konvertálás meg ilyenek). Ha gondolod meg tudom osztani, de nem fogom publikálni, mivel nem kértem engedélyt az eredeti modell készítőtől, meg a menüben még mindig NS FLIRT-ként látszik.
    Nekem tökéletesen működnek mod converterrel, az előbb felsoroltakat kivéve, de ezeket megoldottam. Kivéve a Desiro, arra kéne valami megoldást találni, lehet egy script miatt csinálja a fesztivált? Annyira azért még nem értek hozzá.

  • A desiro és a Flirt az nekem sem jó, a Desiro ugyan úgy villog nekem is, illetve a vagonokat nem sikerült bele rakni, mert azok hibával kidobnak. és az Ikarus buszokból is hibás a csuklós modell, mert a hátsó ajtó és a kerekek kanyarodás közben kimennek a modellből és később fodulnak minden más működik. Frissítés, próba után a V63 illetve a TRAXX hangaj is hibás!

    2 Mal editiert, zuletzt von Szabo91 ()

  • V63: nekem megy az egyedi hang, bár nem tudom, hogyan kéne szólnia (a kürt biztosan jó)
    próbáltam a hangokat berakni TRAXX, V43 és a többi alá, kevesebb sikerrel, mentés betöltésnél MÁV kürtöt használt, de utána visszaállt alap hangra...


    halberstadti és FLIRT: https://drive.google.com/open?…dB7qK5mGBsZVdZYUgzVVp4RDQ
    ezen a linken vannak a rar fájlok, ami nekem a játékban van, elvileg tökéletesen működnek, nyugodtan töltsd le.


    Ikarus: nem néztem a csuklós változatot, én az újabb BKV ikarust használom, ami erre az oldalra lett föltéve. Egyébkénr TpF modnál is tapasztaltam ezt, hogy pl. vasúti konténerszállító kocsi ívben furán viselkedik, valami ilyesmi, mint az ikarus.

  • Wow!
    Itt van erről egy tutorial: Luftbilder als Konstruktionsvorlage nutzen
    nézd az oldalt PC-n, chrome böngésző le tudja fordítani a szöveget, magyarra nem tudom milyen de angolra elég jól.


    Én is szeretném tudni, hogy lehetne mondjuk Szegedet és környékét ilyen módon megcsinálni, próbálkozni próbálkoztam de már egy alap térképnél is elakadtam megfelelő magasságtérkép hiányában...

  • Anyám....! Hányszor megszívtam az állomásépítést. Hogy miért kellett majdnem egyformára és egyforma színűre építeni a személy és teher pályaudvart........

  • Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem lenne h több videóban láttam h van körforgalom mod közúton de sehol se találom.
    Nem tudjatok véletlenül h hol tudom fellelni?
    Válaszotok előre is köszönöm.

  • Sziasztok!
    Egy olyan kérdésem lenne h több videóban láttam h van körforgalom mod közúton de sehol se találom.
    Nem tudjatok véletlenül h hol tudom fellelni?
    Válaszotok előre is köszönöm.

    Google a barátod :D DMA roundabout a neve ha jól tudom, írd be keresőbe.
    Az imént csekkoltam és furcsa, hogy nincs fent TPFMM online keresőjében, de manuál le tudod tölteni és telepíteni, én is ezt tettem még régebben.

  • Sziasztok!
    Ezt ma találtam: http://steamcommunity.com/shar…iledetails/?id=1253478040


    Illetve már korábban is akartam írni, hogy szerintem érdemes lenne egy magyar csomagot összeállítani úgy, hogy először a Transport Feverhez már meglévő modellek átfestésével kezdődik.
    Persze nem akarok beleszólni, mivel nem nagyon tudok hozzáadni dolgokat, csak javaslat. Szvsz. átfestést könnyebb megvalósítani és gyorsabb is, mint modellezni + scriptelni + festeni stb.
    Szóval amit esetleg tudok vállalni, az a járművek összegyűjtése, amik készülnek/elkészültek (pl. sok orosz modell is van, ami magyar vonatkozású), amiket aztán át lehet festeni, persze engedéllyel.
    Többek között korábban linkeltem a Tatra KT4Dm modellt is, ami pl. Szegeden használatos, illetve van pár Ikarus busz is, Railjet készülőben, Flirt motorvonat, pár orosz jármű (pl. Szergej, Kamaz, GANZ Mávag stb.).

  • Szerdátol elkezdödik egy nagy magyar jármű poject amik jönnek train feverbe ikarus 60-660CS. 620. buszok ikarus 556-180 buszok Ikarus Trolik. Ganz Ipari csuklos villamosok. Csepel-IFA-Liaz teherautok Zsiguli taxi. A kgst egyes kisteherautói (zsuk barkasz Nysa)

    Igazán jól hangzik ez a projekt, de mit lehet tudni a jelenlegi állapotáról? Nem láttam sajnos sehol semmi más infót róla.

  • Sziasztok!


    Gondoltam itt osztom meg, hogy csináltam egy 6K Szeged térképet.
    A térkép ténylegesen életnagyságú, ami a valóságban 1m, az a játékban is 1m. Ezt úgy értem el, hogy egymásra illesztettem a Terrain.party magasságtérképét és a város térképét. A vízrajzot screenshotoltam Google Mapsból és Photoshoppal kivágtam, szintén ráillesztettem az előbb említett magasságtérképre.
    A Terrain.party magasságtérkép 24*24 km nagyságú, ezt illesztettem rá a 6145 x 6145 (1:1) 37,8 mio Pixel = ca. 24 x 24 km = 576 km² fehér képre Photoshopban.
    A vízpart kicsit pixeles, mert közel sem akkora egy screenshot felbontása, mint a térképé, de manuálisan majd megpróbálom még tovább javítani, eddig a Tisza és a Fehér-tó lett valamelyest javítva.
    A magasságtérkép lapos, mert nem találtam hozzá igazi domborzatot, de hát végül is az Alföldön vagyunk, nem feltűnő. A Wikipediáról leszedett Szeged SVG képet szintén hozzáadtam, átszíneztem, emiatt a térképen látszanak a főbb utak, illetve a város határa, kicsit megkönnyítve a tájékozódást.
    Ha valaki tudja, hogy tudnék hozzáadni igazi műholdképet, az ne tartsa magában :D


    Illetve ezzel a posztommal az lett volna a célom, hogy véleményeket halljak a mappal kapcsolatban, mit javítsak, vagy egyáltalán kiadjam-e? Csak akkor vesződök vele, ha van érdeklődő.


    képek:

  • Jól néz ki, dolgoztál vele rendesen! :D


    A pixelességet PS-ban egy Gaussian Blurral kb 0,5-1px-es elmosással szépen el lehet tüntetni, én is ezt szoktam használni.
    Ahogy az utakat ráraktad, tök jó ötlet, sose gondoltam volna rá magamtól. :)


    Amúgy szerintem abszolút vállalható és biztos lennének páran, aki szívesen használnák. :)

BlueBrixx